Havalar ısınmaya başladı! Yaz bizlere yüzünü göstermeye başladı! Peki biz Yaz için hazırlıklara başladık mı? Cevabını bilmiyorsan işte senin için bizi bekleyen sıcak günler için bazı tüyolar!

1- DOLAP İÇLERİNİZİ YENİLEYİN!

Soğuk havalar bize veda ederken giysilerimizi de sıcaklara karşı hazırlamamız gerekir. Kalın kazak, mont, bot vb kışlık giysilerimizi kaldırarak yerine ince elbiseler, tshirtler vb yazlık kıyafetleri çıkartmanın tam sırası!

2- CİLT BAKIMI

Cildinizi yaza hazırlarken en önemli maddelerin başındaysa güneş koruyucuları kullanmak geliyor. Cildinizi kurutmadan ve fazla yağlandırmadan cildinizin için en uygun güneş koruyucusunu seçmelisiniz.

3- BESLENME DÜZENİ

Sıcaklar hissedilmeye başladıkça en çok bizi rahatsız eden şeylerden biri de kışın oluşan fazla kilolarımız. Her şeyden önce vücudumuzu sevmemiz gerekiyor. tartıda gördüğümüz kilodan daha önemlisi; sağlığımız. Şok diyetler, hızlı kilo verdiren formüller yerine; sağlıklı beslenme ve spor rutinini hayatımıza dahil etmemiz gerekiyor.

4- BİTKİ ALIN

Mevsim geçişlerinde bitkilerin saksılarını ve topraklarını değiştirmek onların gelişimi için oldukça faydalı. Zaman içinde topraktaki vitamin, mineral ve bitkiye yararlı olan besinler giderek azaldığı için özellikle aynı toprakta yaklaşık 1 yıl kadar bulunan bitkinin saksısını ve toprağını uygun tarihlerde değiştirmek gerekiyor.