Soğuk havalar için cildinize bakım yapmak istiyorsanız önerilerimize kulak verin!

Cildinizi Nemlendirin;

Kış aylarında daha da hassas hale gelen cilt kan dolaşımını yavaşlamasıyla birlikte kuruyup dökülmeye başlar. Eğer kişi genetik olarak hassas bir deriye sahipse bu bulgular daha da abartılı bir şekilde görülür. Bu duruma engellemek veya en aza indirmek için cildinizi nemlendirmeniz gerekir. Nemlendirme işlemini abartmadan cildinizin ihtiyacı kadar yapmanız önemli bir husus. Nedeni ise cildi ihtiyacından fazla nemlendirmek akne, sivilce vb gibi cilt problemlerine yol açabilir.

Sık ve çok sıcak su ile yıkanmayın;

Çok fazla yüzünüzü yıkamak ve aynı zaman da bunu sıcak su ile yapmak deri yağlarınızın erimesine sebep olurken bunun sonucunda cildiniz daha da kuruyarak dökülme yapabilir.

Kış güneşinden de korunun;

Soğuk havadan daha az etkilenmek için, dışarı çıkarken, güneş koruyucu özelliği olan bir nemlendirici kullanılmalıdır. Ayrıca mümkün olduğu kadar açıkta kalan bölgelerin şapka, gözlük, eldiven, atkı ile örtülmesi gerekir.

Dudak kurumasını ve çatlamasını önleyin;

Dudaklarımızı günde 4-5 kez uygulayabileceğimiz dudak nemlendirici veya yağlı bir kremle nemlendirmek kurumalarını ve çatlamalarını önleyecektir.

Yünlü ve sentetik kıyafetlerin deriye direkt temasını engelleyin;

Yünlü ve sentetik kıyafetlerin deriye direkt temasını engellemek kaşıntı ve kuruluğu azaltacaktır.

Doktorunuza danışarak sizin için uygun nemlendiriciyi belirleyin;

Yüzdeki kuruluk, gözaltındaki morluklar, torbalaşma ve matlaşma kişiyi daha yaşlı göstereceğinden uygun bir nemlendirici kullanmak vazgeçilmez olmalıdır. Kişinin deri özelliğine göre kullanılacak nemlendirici seçimi mutlaka hekime danışılarak seçilmeli, uygun olmayan ürünlerin deriye daha da zarar vereceği unutulmamalıdır.