MICROBLADING ve KAŞ LAMİNASYONU NEDİR?

Biriyle tanıştığımızda her şeyden önce şüphesiz ki yüzüne bakarız. Bakışımızla, gülüşümüzle daha sonra beden dilimiz ile kendimizi karşı tarafa ifade ederiz. Yüz ifadesinde önemli bir yere sahip olan kaşlarımızda bazen ufak hatalar olabiliyor. Genetik ve çevresel faktörlere bağlı değişiklikler gösteren kaşlarımızın hatalarını microblading ve kaş laminasyonu yöntemleriyle sağlığına kavuşturmak mümkün. Doğallıktan ödün vermeden yüz ifademizi güçlendirmek için başvurabileceğimiz bu uygulamaların detaylarını sizler için derledik…

MICROBLADING UYGULAMASI

En çok karşımıza çıkan bu uygulama aynı zamanda en çok merak edilen konulardan biri. Seyrek kaşlara sahipseniz ve daha dolgun bir görünüme sahip olmak istiyorsanız kalıcı makyaj işlemlerinde kullanılan microblading bir diğer adı ile kaş kontürü işlemi sizin için uygun olabilir. Microblading işleminde cilt renginize uygun renk pigmentleri ile kaşlarınıza şekil ve dolgunluk veren bir uygulamadır. Kendi kaşınızın üzerine yapılan bu teknikte öncelikle yüzün oranlarına uygun bir kaş çizimi yapılır ve kıl tekniği ile kaşlar şekillendirilir.

Microblading yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta doğru kişi tarafından yapıldığından emin olmak. Bunun sebebi ise microblading iğnesi ile kaşlara dövme yapıldıktan sonra geri dönüşü zor olabilir. Bunun yanı sıra dövme yapıldıktan bir süre sonra kaş boyasının renginin solmasını da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Kalıcılık; kişinin cilt yapısına ve kaşlarına bağlı olarak değişebiliyor.

KAŞ LAMİNASYONU

Kaş laminasyonu yani diğer bir adıyla kaş liftingi, kaş kıllarının düzleştirilmesidir. Bu sayede kaşların düz, dolgun ve doğru yöne yatmalarını sağlanır. Kaş kılları düzleştiği için de kaşlarınız olduğundan daha kalın görünür.

Özel bir şampuanla yıkanan kaşlarınız makyaj kalıntılarından temizlenir. Daha sonra özel yapıştırıcılar kullanılarak kaşların yukarı doğru hafif kalkık görünmesi sağlanır. Bu yapıştırıcılar, kaşları 8 haftaya kadar sabit tutar. Özellikle sert, aşağıya doğru, kıvrık kaş telleri için uygun bir yöntemdir. Bunun dışında işlem sırasında kaşa uygulanan vitaminler sonrasında kaşlarınız daha gür görünecektir.

Kaşlarınız seyrekse ya da hiç kaşınız yoksa ya da tam tersi çok dolgun ve uzun kıllarınız varsa size uygun olmayan bir uygulama olabilir.  Kaş laminasyonu yaptırmaya karar vermeden önce iyi bir araştırma yapılmalı ve alanında uzman kişiler ile görüşülmelidir.