Güzel bir cilde sahip olmak kim istemez ki?

İyi bir cilde sahip olmanın yolu doğru beslenmek, gerekli cilt bakımlarını yapmak ve bol bol su içmekten geçiyor. Cildiniz besinlerden yeteri miktarda ihtiyacı olanı alamadığı zaman o her zaman istediğiniz mükemmel cilde kavuşmanız biraz zorlaşacaktır. Bu nedenle hem doğru bir beslenme hemde doğru bir cilt bakım rutini oluşturmak için size ufak tavsiyelerimiz var. İşte cildiniz için gerekli besinler;

BİTTER ÇİKOLATA 

Bitter çikolata içeriğindeki polifenol bileşikler sayesinde cildin nemli kalmasını sağlar, dermatit ve cilt döküntülerini iyileştirmede olumlu etkilere sahiptir. Bununla beraber cildin elastik yapısının korunmasında, güçlenmesinde ve cilt tonunun eşitlenmesine yardımcıdır. En önemli etkisini ise kolajen üretiminin artmasını sağlayarak cildin kendini yenileme kapasitesini güçlendirerek göstermektedir.

KETEN TOHUMU

Keten tohumucilt lekelerini yok eder, cildinize mükemmel ve parlak bir ışıltı katar. Aynı zamanda cildi derinlenmesine nemlendirir ve kırışıklıkları önler. Aloe vera da cilt lekeleri için harika bir üründür.

YEŞİL ÇAY

Anti-inflamatuar ve antioksidan olması nedeniyle yaşlanma belirtilerini yavaşlatıyor. Cildin elastikiyetini artırıyor. Cildi güneşin zararlı ışınlarından koruyor. Cilt lekelerinin tedavisinde oldukça etkili.

BADEM

E vitamini bakımından gayet zengin bir yemiş olan badem, bu özelliği sayesinde cilt sağlığını korumaya yardımcı olmaktadır. Peki nasıl? Öncelikle bademin yaşlanma etkilerini azalttığı, kırışıklık ve gözaltı torbaları oluşumunu önlediğini söyleyebiliriz.

HAVUÇ

-Güneşten dolayı meydana gelen hasar ve benzeri sorunların tedavisine yarar. Güneş ışınlarına maruz kalan ciltleri onarır. Havucun suyu çıkarılarak bu tedavi uygulanabilir.

 – Ciltte meydana gelen sivilce ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Havuç cilt üzerindeki nem oranını artırmaz, dengeler. Dengeleyici özelliği bulunduğundan, her cilt tipine uygun olduğu söylenir.