Muhteşem görünümlü saçlara sahip olmak için sağlıklı saç alışkanlıklarını edinmelisiniz. En güzel saçlara sahip olmak için neler yapabileceğimize gelin birlikte bakalım.

1-Sert Olan Her Şeyden Uzak Durun: Doğal içerikli, sonuçları klinik olarak test edilmiş, sülfat içermeyen saç bakım ürünlerini tercih edin. Aloe vera, zeytin, buğday proteini gibi nemlendirici ve yumuşatıcı yağları içeren ürünler güçlendirici içerik maddeleri sayesinde size iyi gelecek seçeneklerdendir.

2-Her Gün Saçınıza Şampuan Uygulamayın: Gür ve kıvırcık saçlarınız varsa, saçınızı ince telli saçlı insanlar kadar sık şampuanlamanız gerekmez. Saçınız ince telli ya da yağlı ise saç tipinizi doğru belirlemeniz ve yalnızca ihtiyaç duyulan sıklıkta şampuanlamanız gerekir.

İki şampuanlama arasındaki günlerde, kuru şampuan kullanabilirsiniz. Kuru şampuanı köklere uygulayın ve iyice tarayın. Bu sayede fazla yağı arındırabilir ve iki yıkama arasında saçınıza tazelik kazandırabilirsiniz.

3-Saçınızı Aşırı Boyamayın: Saçını boyayanların dikkat etmesi gereken konu, aşırıya kaçmamaktır. Saçımız fazla işleme maruz kaldığında, zarar görebilir. İki boyama arasında en az altı hafta beklemelisiniz.

4-Isıyı Düşürün: Sağlıklı görünen saçlar için ısıdan vazgeçmek gerçekten önemli. Isı ile uygulanan şekillendirme cihazlarından vazgeçemiyorsanız, ısıyı düşürün. Bu durumda saçınızı şekillendirmeniz biraz daha uzun sürebilir ama buna değer.

5-Uçlarını Aldırın: Saçınız uzadığında zayıflar ve kırılır. Bu durumda saç telinin orta katmanları hassas ve korunmasız kalır. Saçınızı düzenli kestirerek bu durumdan kaçınabilirsiniz.