Saçlarımız bizim için önemlidir kimi zaman boyuyla kimi zamanda rengiyle oynuyoruz. Fakat hep önem verdiğimiz ve dikkat ettiğimiz şey aynı sağlıklı ve güzel görünmesi peki bunun için neler yapıyoruz? Özellikle mevsim değişimlerinde saçlarımız da değişiklik gösterir bazen normalden fazla dökülür bazen hızlı yağlanır bazen de deri döküntülerine sebebiyet verir. Yazı geride bırakırken saçlarımızda bizim gibi Sonbaharı karşılıyor peki bu dönemde saç bakım rutinini değiştirdin mi? Yaz bakımıyla Sonbahar bakımı arasında belirgin farklar vardır. Örneğin Yazın saçımızı yıkayıp serum sürüp kurutmadan çıkarken Sonbahar döneminde bu pek mümkün değildir. Nedeni ise havaların değişim göstermesi ıslak saçla sokağa çıktığınız ilk olarak saç dipleriniz kuruyarak dökülmeye sebebiyet verir. İkinci olaraksa grip, nezle, burun akıntısı gibi durumlar yaşarsınız ki bunu kimse istemez. Bakım rutini içinse tavsiyelerimiz şunlardır;

NEMLENDİRİCİ ÜRÜNLER KULLANIN

Nemlendirici krem, maske, serum vb ürünler zaten kullanıyorsanız. Bu ürünleri her duştan sonra kullanmaya başlayın hatta o gün duş almayacaksanız bile su ile temas gerektiren bakım ürünlerinizi saçlarınızın uçlarını ıslatarak uygulayabilirsiniz. Fark etmiş olmalısınız ki nem çok önemli.

SICAK DUŞTAN UZAK DURUN

Sıcak suyu hepimiz seviyoruz. Duştayken bizde bıraktığı his inanılmaz. Ancak gerçek şu ki, sıcak su saçınızı doğal yağlarından ayırır ve sizi daha kuru saçlarla baş başa bırakır. Bu neden ile saç sağlığınızı korumak için daha ılık derecelerde su ile duş almayı tercih edin.

KIRIKLARDAN KURTULUN

Saçlarınızı kestirmek sizi korkutmasın. Cansız, hacimsiz kırık uçlar size hiçbir şey katmaz. Saçınızı en sağlıklı şekilde tutmak için düzenli düzeltmeler yaparak kırılmaların önüne geçin.