Sonbahar neredeyse bitti. Peki saçlarınız kışa hazır mı?

Saçlarının kış aylarında da bakımlı ve parlak görünmesi için;

Isıdan uzak durun;

Saç telleriniz ısıdan zarar görür. Bunu önlemek için fön ile kurutma veya şekillendirme yapacaksanız önceden koruyucu bakım yağı sürmeli ve saçınızdan uzak bir şekilde işlem yapmalısınız.

Tarak seçimi;

Saç taramak saça oksijen gönderilmesini sağlar ve bu şekilde saçınız hızlı uzayıp parlak bir görüntü elde eder. Fakat sentetik taraklar saçınıza zarar verip kırılmasını ve yıpranmasını sağlar. Bu nedenle tarak seçiminde kısa kıllardan oluşan, topsuz uçlu fırçalar tercih edebilirsiniz.

Sülfattan uzak durun;

Sülfat şampuanların köpürmesine yarayan bir içeriktir. Aslında bizler şampuanımız köpürdükçe saçımızın daha çok temizlendiğini düşünürüz fakat aslında saçımız oldukça zarar görmektedir. Yaz aylarında bu duruma bir şey yapamıyor olsak da en azından kış aylarında şampuan seçiminde sülfatsız olanları tercih ederek kafa derinizin yağ dengesini koruyarak, kuruyup kepeklenmesini önlemiş olacaksınız.

Gıda takviyesi alın;

Ne kadar sağlıklı beslenirseniz, o kadar güzel ve sağlıklı saçlara sahip olursunuz. Özellikle de Omega 3 ve 6 yağ asitleri , demir ve protein bakımından zengin bir beslenme eşittir sağlıklı saçlar anlamına geliyor. Eğer bu vitaminleri yeterli derecede tüketemiyorsanız o halde gıda takviyesi olarak alabilirsiniz.