“Daha az eşya daha çok anı” cümlesi minimalizmin temel yapısını oluşturan bir cümle. Bu cümleden yola çıkarak minimalist dünyaya birlikte bakalım mı?

Stilinizi ve ihtiyacınız olanı belirleyin!

Hayat şeklinizi düşünün örneğin işe toplu taşımayla gidip geliyorsanız topuklu ayakkabı neden kullanıyorsunuz? Ya da iş için bile giyiyorsanız renk renk desen desen topuklu ayakkabı almak niye? Her şey ile kolay kombinlenebilecek tek bir topuklu ayakkabı işinizi çözecektir.

Bütün dolabınızı tekrar düzenleyin!

Herkesin giymediği ama vermeye kıyamadığı kıyafetler vardır dolabında. 

İşte o kıyafetlerden kurtulmanın tam sırası minimalist yaşama geçmeye karar verdiyseniz az ve kurtarıcı parçalar seçmeye özen gösterin. Basic parçalardan şaşmayın. 

Alışverişe çıkarken mutlaka liste hazırlayın!

Liste hazırlarken her zaman ilk ihtiyacımız olan şeyleri yazarız fakat mağazaya gittiğimizde kafamız karışır ve her şeyi almaya çalışırız. Bu nedenle liste hazırlayarak ve o listeye sadık kalıp gerçekten sadece ihtiyacımız olan ürünleri almalıyız.

Zamanınızı nasıl harcadığınızı fark edin!

Belki de internetin başında gereğinden fazla kalıyorsunuzdur? Belki de televizyona takılıp tüm geceyi boşa geçiriyorsunuzdur? Bir gün içinde nelere zaman ayırdığınıza dikkatinizi verip bulgularınızı bir kenara yazın. Aslında ne kadar çok şeye zaman kaldığını görüp şaşıracaksınız.

Minimalist’i keşfedin!

Minimalist ile “Az ve Öz” Moda zamanı! 2020 yılı ile birlikte yaşanılan sadeleşme akımına eşlik eden Minimalist, kaliteli kumaş ve konfor ikilisini motto edinmiştir. Özgür ve sade tasarımları ile her tarz moda anlayışında kullanıcısı ile birlikte olmayı amaçlamaktadır.

www.minimalist.com.tr