Masumlar Apartmanı gerçek hayat hikayesi mi? Masumlar Apartmanı hangi kitaptan uyarlama?

TRT1 ekranların yayınlanmaya başlayan Masumlar Apartmanı yayınlandığı ilk günden itibaren her bölümü ilgi ile takip ediliyor. Bu zamana kadar yapılan bir çok diziden farklı bir konu olmasından mı bilinmez reytinglerde de farkını ortaya koyuyor.

Psikiyatrist olan Gülten Budayıcıoğlu’nun Madalyonun İçi kitabından uyarlama olan dizi gerçek bir hayat hikayesini anlatmaktadır. Kitapta bir çok hikaye bulunmaktadır. Masumlar Apartmanı ise Çöp Apartman hikayesinden alıntı yapılarak senaryolaştırılmıştır.

Dizi Ve Kitap Arasındaki Fark Nedir?

En büyük fark gerçek hayat hikayesinde ‘Han’ adında bir erkek kardeşleri yok. Haliyle dizide Han’ın karısı olan İnci de yok. Sadece 3 kız kardeş var.

Genel olarak Türk dizilerinde görmeye alışık olduğumuz aşk hikayelerini diziye eklemeden olmazdı. Bu nedenle Han ve İnci senaryoya dahil edildi.

İnci karakterinin de kızlar üzerinde iyileştirici etkisini göreceğiz gibi duruyor, Gülseren Budayıcıoğlu’nun yerini İnci alarak, sevgiyle kızları içinden çıkamadıkları bu hayattan kurtaracak. Anneleri ve babaları bir aşk evliliği yapmadığı için mutlu değiller. Baba sabahtan gece yarılarına kadar çalışıyor. Eve geldiğinde kapı eşiğinde tüm kıyafetlerini çıkararak içeri girmek zorunda. Hiç sesini çıkarmıyor çünkü yapı olarak pısırık olarak adlandırılabilecek bir karaktere sahip. Kızlar sürekli dayak yiyor, bellerine oklavayla vuruluyor, aşağılanıyor ve çeşitli lakaplara maruz kalıyor.

Bu durum anneleri ölünce de değişmiyor çünkü bu sefer Safiye annesinden gördüklerinin aynısını kardeşlerine uygulamaya başlıyor.

Masumlar Apartmanı Bizlere Ne Anlatmak İstiyor?

Herkesi ve her şeyi olduğu gibi kabul etmenin doğru olduğunu hedefleyen dizi psikolojik problemlerin normal olduğunu, her bireyin topluma kazandırılmaya hakkı olduğunu, bir insanın yarasının merheminin yine bir insan olduğunu görüyorsunuz.