Pandemi ile birlikte maskeyle yaşamak hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki sağlığımız için rutinimizin olmazsa olmazlarından biri. Diğer yandan yeni normale hala alışmaya çalışıyoruz. Alışmanın da ötesinde hayatımızda sürekli kılma çabası içindeyiz. Ve bu süreçte belli başlı alışkanlıklarımızdan da taviz vermek zorunda kalıyoruz. Peki biz kadınlar için günlük hayatın bir parçası olan makyaj yapma alışkanlığımızı da rafa kaldırmak zorunda mıyız? Tabi ki hayır.

Evlerimizden çıkarken yüz maskesi takmak zorunda olduğumuz bu dönemde cilt makyajına yoğunlaşamasak bile gözlerde benzersiz dokunuşlar yaratabiliriz. Nasıl mı? İşte size krizi fırsata çevirmenin tüyoları.

Işıltılı Farlar İle Maskenin Donuk Etkisinden Kurtulun

Işıltılı farlar, gözlerde sağlıklı ve canlı bir görünüm kazandırıyor. Bu nedenle öncelikli tercihiniz doğal tonlarda ışıltılı bir far olsun. Gözlerimi ön plana çıkaracağım derken koyu ve boğucu renklere kaçmamaya dikkat edin.

Her ne kadar, nasıl olsa maske yüzümüzün büyük bir kısmını kapatıyor desek de cilt tonumuz kendini göstermekten imtina etmeyecek. O nedenle de ten rengimize göre bir far seçmekte fayda var.

Cilt Tonuna Göre Uygun Far Rengi

Açık ten rengine sahip olanlar doğal tonlarda bir ışıltılı farla dikkatleri üzerine çekebilir. Bunun için pembe, nude pembe ve altın tonları birebirdir. Orta cilt rengini taşıyanlar bakır tonlarıyla mükemmel bir göz makyajı ortaya çıkarabilirler.Buğday tenliler altın tonlarında bir ışıltılı farla bakışları gözlerinde toplayarak takmak zorunda oldukları maskeyi görünmez kılabilirler. Esmer ten rengine sahip olanlar ise daha koyu pembe tonlarıyla müthiş bir etki yaratabilirler.

Eyeliner

Maske taktığımızda tüm bakışları ilk olarak gözlerimize çekeceğimiz için eyeliner’ın işlevini anlatmaya zaman yetmez. Eşsiz bir görünüme ulaşmak için de kalın bir eyeliner’a ihtiyacımız yok. İnce çekilmiş bir eyeliner ile göz makyajında vurucu etkiyi yakalayabiliriz.

Maskarasız Asla

Diyelim ki vaktiniz yok veya göz makyajıyla uğraşmak istemiyorsunuz. Fakat aynı zamanda maske takarken de bir fark yaratmak istiyorsunuz. Öyleyse maskara en güzel çözüm olarak karşınıza çıkıyor. Her şeyi bir kenara bırakıp kirpiklerde lifting etkisi yarattığına inandığınız bir maskarayla gününüzü güzelleştirebilirsiniz.