Neredeyse bütün kadınlar kozmetik alışverişine bayılır renk renk ambalajlar, güzel kokulu ürünler içinde adeta başımız dönüyor.Fakat bu ürünleri seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini biliyor muyuz?

Cildinizi Tanıyın

Kozmetik alışverişlerinin en önemli kuralı cildinizi tanıyarak alışveriş yapmaktır. Cildinizin neye nasıl ne şekilde ihtiyacı olduğunu bilmek sizin daha sağlıklı ve mutlu görünmenizi sağlayacaktır. Kuru ciltler için mucizeler yaratan bir ürün yağlı cildinize iyi gelmez.

Bunun için en faydalı yol bir cilt uzmanına danışmak mutlaka ancak böyle bir imkanınız yoksa da güvenilir kozmetik kaynakları, internet siteleri ya da kitaplardan cilt tipinizi belirleyin. 

Hangi Ürünü Hangi Bölgeye Uygulamalıyız?

Yapılan en büyük yanlışlardan biri vücut nemlendiricisini içinde sadece vücut yazdığı için her yere uygulamak. Vücut nemlendiricisini yüzünüze uygulamamanız gerekir ya da göz altı nemlendirici kremini ellerinize süremezsiniz ürünleri seçerken bilen bir danışmandan yardım almak sizin doğru tercihler yapmanıza doğru ürünler kullanmanızı sağlayacaktır.

Nemlendiriciyi Hayatınızdan Çıkartmayın

Cildinizin yağlı olması nemlendirici kullanmanıza engel değildir. Cildinizin her daim neme ihtiyacı vardır. Hatta yağlı ciltlerin neme daha çok ihtiyacı vardır. Unutulmaması gereken şey doğru nemlendirici seçimi.

Etiket Yazılarını Okumaya Önem Verin

Etiketlerin üstünde yazan yazıları mutla okumalısınız ürünün içeriğinde ne bulunduğunu görerek cildinizin o ürüne ihtiyacı olup olmadığını anlayabilirsiniz.