Kahve içmek her zaman yağ yakar mı sorunun cevabını senin için araştırdık!

Kafein bir uyarıcıdır ve sinir sisteminin uyarılmasıyla vücut ‘catecholamine’ denen maddeler salgılar ve bunlar da yağ hücrelerini hedef alır ve vücut yağını yakıt olarak kullanır. Bu nedenle kahve yağ yakıcı bir içecek olarak kabul edişmiştir. Fakat bunun bir yanılgı olduğunu size söylememiz gerek.

çünkü kahvenizi sade içmeyi sevmiyorsanız yapay şeker yerine hem daha lezzetli hem doğal şeker tercihleri yapabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı, tarçın vb karbonhidratlı tatlandırıcılar yağ yakımınıza yardımcı olacak yan ürünlerdir.

Yağ Yakmak İçin Kafein İçeren Yeşil Çay Yeterli Bir İçecek midir?

Yeşil çay, tıpkı kahve gibi içerisinde kafein bulunduran bir içecektir. Siz, beslenme programınıza yeşil çayı ekleyebilirsiniz. Kafeinin uyarıcı etkisi ile hem daha enerjik hissedersiniz hem antrenmana daha iyi odaklanıp yüksek performans sergileyebilirsiniz.

Yağ yakmak için öncellikle günlük ne kadar kalori aldığınızı hedefleyin ve bu kalorinin altında kendinize yeni hedefler koyun. Aynı zamanda yeşil çay ve kahvenin içerisinde de bulunan kafein içeren supplementler kullanarak antrenman performansınızı tetikleyin. Bu sayede istediğiniz kilo ve yağ yakımına daha sağlıklı bir şekilde kavuşabilirsiniz.