Birçok kadın plajda cilt ve saç bakımını yeterli görür ve makyaj yapmak istemez. Kimi tatilde cildini dinlendirmek ister kimi plajın yıldızı olmayı. Eğer sizlerde hem cildim nefes alsın hem de sağlıklı, canlı ve taptaze bir cilt görünümüne sahip olayım diyorsanız bu önerilerimiz sizler için. Tıpkı cilt bakımınız gibi uygulamanız gereken birkaç adımlı basit plaj makyajı ile plajın yıldızı olabilirsiniz.

Amaç her şeyden önce cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı korumak. Bu yüzden kullanacağınız ten ürünün güneş koruma özellikli olmasına mutlaka dikkat edin. Güneş koruyucunun üzerine sürülen, ince yapılı, su bazlı, SPF içeren bir BB krem tam da aradığınız şey olabilir. Hem cildinizdeki renk eşitsizliklerini hem lekeleri hem de güneşin oluşturduğu kızarıkları gidererek canlı ve sağlıklı bir cilt görünümü sunar. İnce yapılı nefes alan BB kremin ardından, cildim daha ışıltılı daha da parlak görünsün diyorsanız ıslak bitişli bir makyaj spreyi ile ışıl ışıl olup göz kamaştırmanızda kaçınılmaz olacaktır!

Burun üzerindeki güneş yanıklarını BB krem ile kapattınız mı? Yanaklara daha genç ve canlı bir görünüm vermek için krem allıklara ne dersiniz? Makyajınızın plajda kum, ter, denizden etkilenmemesi ve cakey denilen görünüme dönüşmemesi için toz ürünler yerine likit ve krem ürünler imdadınıza yetişecektir. Toz ürünler ter ve tuzlu su ile topaklanarak ciltten kusulmasına neden olacağı için bronzer, highlighter ya da farlar kullanılacak ise krem yapılı olanlar tercih edilmelidir. Transparan yapılarıyla cilt dokusunu kapatmadan görünümünüze renk veren bu ürünler taze ve canlı bir plaj güzelliği için yeterli olacaktır. Tüm bu plajda cilt bakımı ve makyaj adımlarını izleyerek sizlerde hem sağlıklı hem de çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz.