Makyaj yardımı ile gözlerinizi ön plana çıkarmaya çalışırken göz farı hayati bir önem taşır. Gözlerimiz ruhumuza açılan pencerelerdir bu nedenle renklerini ortaya çıkarmak tüm görünümünüzü en üst düzeye çıkaracaktır. Göz renginizi ortaya çıkaran far renklerini öğrenmek için okumaya devam edin… 🙂

  • Mavi gözlere sahipseniz;

Nötr far tonları; soğuk tonlu yapıları nedeniyle mavi gözler için uygundur. Mavi gözlerinizde ki ışıltıyı ortaya çıkarmak için mercan, şampanya, altın ve sienna gibi turuncu alt tonlu yumuşak renkler kullanmak sizin için en doğru seçim olabilir.

Mavi gözlerle ilgili hatırlanması gereken önemli bir nokta ise mavi göz makyajını yapmaktan kaçınmaktır çünkü bu ton gözlerinizin donuklaşmasına neden olabilir.

  • Yeşil gözlere sahipseniz;

Yeşil gözlerinizi; Leylak, menekşe, mor ve pembe tonları ile ön plana çıkarabilirsiniz. Farklı bir görünüm için ise içinde biraz bronz ve altın tonları bulunan kahverengiyi de denebilirsiniz. Görünümü tamamlamak için siyah yerine kahverengi bir eyeliner ve rimel seçebilirsiniz.

  • Açık kahverengi gözlere sahipseniz;

Kahverengi gözler çok yönlüdür ve size boş bir tuval verir. Kahverengi gözlü insanlar hemen hemen her rengi kullanabilir ve kendine yakıştırabilir. Altın veya kırmızımsı kahverengi gibi sıcak renkler gözlerinize derinlik katacaktır. Seksi ve dramatik bir görünüm istiyorsanız koyu tonları tercih edebilirsiniz. Metalik eyeliner kullanmak isterseniz de altın tonlarını kullanmanızı öneririz.

  • Ela gözlere sahipseniz;

Ela gözlerindeki gizemi vurgulamak istediğinizde açık mor ve soluk pembeyi deneyebilirsiniz veya aynı renklerin parıltılı olan farlarını da kullanabilirsiniz. Son rötuş olarak da siyah eyeliner ve maskara uygulayabilirsiniz.

  • Koyu kahverengi ya da siyah gözlere sahipseniz;

Açık kahverengi gözlere benzer şekilde koyu kahverengi veya siyah gözler size boş bir tuval sunar. Bu avantaja sahipsiniz çünkü siyah ve kahverengi bütün ana renkler karıştırıldığında elde edilir…

Koyu kahverengi veya siyah gözler için en iyi göz farı kobalt mavisi gibi koyu bir tondur çünkü kontrast, gözlerinizi öne çıkaracaktır. Kahverengi gözleri ortaya çıkarmak için ise metalik veya mat yeşil bir far deneyebilirsiniz. Yaratıcılık sizin elinizde bütün renk paletlerini dilediğiniz ve size yakıştığını düşündüğünüz şekilde kullanabilirsiniz.

Güzel koyu gözlerinizi vurgulamak için daha fazlasını yapmak istiyorsanız siyah bir eyeliner ve rimel kullanmayı da unutmayın.