-Herkesin merak ettiği soru: Frenchos ismi nereden geliyor? Neden french oje?

-Türkiye’de ilk blog yazan kişilerden biriyim. O zamanlar nickname kullanıyorduk. Herkes farklı takma isimler kullanıyordu. En yakın arkadaşım “Sana en uygun french oje olur çünkü ellerine french ojeden başka bir şey sürmüyorsun.” dedi. Instagram hayatımıza sonradan girdi ve bu isimle tanınmış olmamdan dolayı aynı ismi “frenchos” olarak kullanmaya devam ettim.

-Kitap yazmaya nasıl karar verdiniz? Sizi hangi olay harekete geçirdi?

Kitap yazmaya ben karar vermedim. Bir teklif aldım; hatta kitap yazmak hiç istemiyordum böyle bir hayalim de yoktu. Ama yayıncım yazabileceğime inandığı için ısrarlara başladı. Bir sohbet sırasında “ne yapıyorsunuz?” diye sorduğunda erkek dedikodusu yapıyoruz başka ne yapacağız dedikten sonra kitap yazma hikayem başladı. İlk kitabımın adı “Erkek Dedikodusu” iki kızın hikayesini anlattığım bir kitap oldu. Hatıra olur diye başladığım bu yazarlık işinde dokuzuncu kitabımı yazdım. Artık hem mesleğim hem de yapmayı en çok sevdiğim şey haline geldi. Hala söylerim iyi ki böyle bir teklif almışım.

-Mesleki tecrübeleriniz kitaplarınızda yazdığınız şeylere yansıyor mu? Yansıyorsa ne şekilde?

Mesleki tecrübeler olarak düşünmeyelim de hayata dair bütün tecrübelerim kitaplarıma yansıyor. Hikayedeki karakterler benimle birlikte büyüyor ve şekilleniyor dolayısıyla mesleki tecrübe değil ama gördüğüm, bildiğim, yaşadığım her şey kitaplarıma yansıyor tabii ki.

-Hem influencerlık hem de yazarlık arasında kaybolmadan nasıl hayata devam edebiliyorsunuz?

İkisini de birbirine bağladım diyebiliriz. Yazarlık benim içerik üretmemi fazlasıyla destekledi. Influencer’lık olmasaydı belki de yazacak bu kadar hikayem ve tecrübem birikmeyebilirdi bilemiyorum. İkisi de benim hayatımdaki en önemli gündemler.

Influencer olmanızın size yazarlıkta bir yönlendirme yaptığını düşünüyor musunuz?

Hayır hiç düşünmüyorum. Influencer olmanın bana yazarlık açısından verdiği bir rahatlık var. Daha fazla hissediyorum, daha fazla rahat yazıyorum ve kaygım olmadan hareket ediyorum. Günümüzde kitap satışları çok fazla olmadığı için kafamın rahat olmasını ve ticari açıdan düşünürsek gündeme yönelik tutan kitapları yazma gibi bir düşüncemin olmamasından dolayı influencer’lık bana yönlendirme yerine büyük destek sağlıyor.