Fransız kadınların güzelliğe özel bir yaklaşımı var. Minimal ancak mükemmel makyajlarının, aydınlık ciltlerinin ve çaba harcamadan güzel görünen saçlarının dikkat çekmediğini söylemek zor. Muhtemelen hepimizin amacı kusursuz uyanmış gibi etrafta dolaşmaktır, değil mi? Peki Fransız kadınların sırları ne?

  • Cilt bakımınızı güzellik rutininizin yıldızı yapın!

Fransız kadınları, ışıltılı ve sağlıklı bir cildin güzelliklerinin temeli olduğunu biliyorlar. Makyaj yaparken amaçları; kendilerini olduklarından farkı göstermek değil mümkün olan en iyi hallerine ulaşmak diyebiliriz.

 Düzenli olarak yüz maskesi yapmak Fransız kadınlarının alışkanlığı. Yatmadan önce ciltlerini titizlikle temizlemeyi ihmal etmiyorlar.

Uygun serumlar, nemlendiriciler ve vitaminlerle makyaj yapmadan önce ciltlerini hazırlarlar. Soğuk havalarda ise daha koyu kıvamlı bir nemlendirici kullanırlar. Cildinizi nemlendirmeye önem verir ve buna zaman ayırırsanız belki de Fransız kadınlarının sırrını çözmüş olursunuz.

  • Makyaj kullanımında ölçülü olun!

Fransız kadınlarının makyajları çok belirgin değildir. Ürünleri ölçülü kullanmaya dikkat ederler. Paris sokaklarında nadiren tam kapatıcı özelliğine sahip fondöten kullanmış bir kadın görürsünüz. Ufak dokunuşlarla yüzlerine rötuş yaparlar. Daha çok nemlendirici, hafif kapatıcılık sağlayan ve SPF’ye sahip BB kremi kullanmaya özen gösterirler.

Cildinize uygulayacağınız bakımlardan sonra belki fondöten seçimizi değiştirir ve Fransız kadınlarının uyguladığı bu makyaj yöntemini kullanmayı düşünebilirsiniz…

  • Makyajınızın bir yönü ile ilgi çekin!

Çok fazla makyaj yapmak yerine yüzünüzde en beğendiğiniz yerinize vurgu yapmayı tercih edebilirsiniz. Örneğin; canlı tonlara sahip bir rujla dudaklarınızı ön plana çıkarabilir ya da dramatik dumanlı bir görünümle dikkati gözlerinize çekebilirsiniz.

İmza niteliğinde kırmızı ruj sürülmüş dudak, Fransız görünümünün temel unsurudur. Bu şekilde görümünüze dramatik bir yaklaşım katabilirsiniz. Kot pantolon ve tişörtün yanı sıra kokteyl elbisesiyle de kırmızı renk ruj kullanabilirsiniz. Fransız kadınlar genellikle temiz bir yüz ve çok az makyajla kırmızı ruju tercih ediyorlar.

  • Dağınık görünen bir makyaj denemeye ne dersiniz?

Fransız kadınlarının arasında popüler bir trend olan, makyajın rahatlığı ve uygulamasıdır. Kalem kullanarak dumanlı bir göz yapın ve parmağınızla dağıtın. Mükemmel durmaması sizi rahatsız etmesin ve makyajınızı daha yaşanmış hale getirin. Yüzünüze hafif highlighter ya da bronzer sürerek daha doğal, sağlıklı görünen günlük bir Fransız makyajı denemeye ne dersiniz?

  • Yanaklarınıza renk katın!

Fransız kadınların bir başka favorisi, sağlıklı ciltlerini vurgulamak için güzel bir allıktır. Krem allık doğal görünmesi ve uygulaması daha kolay olması nedeniyle daha çok tercih edilmektedir. Belli belirsiz ve asla çok canlı olmayan hafif kırmızı veya pembe bir dokunuş yüzünüzü aydınlatabilir.

  • Kirpiklerinize ekstra önem verin!

Fransız kadınlar kirpiklerine kıvrım vermeden dışarı çıkmazlar ve kirpiklerine düzenli olarak bakım yaparlar. Bundan dolayı bizde kirpik bakımızın için en az 1 tane ürün edinmenizi tavsiye ediyoruz!