Sizde evinizi dekore ediyor ve aynaların kattığı ferahlık hissini evinize katmak istiyorsanız okumaya devam edin ve Feng Shui’nin yardımıyla aynalarınıza yeni bir yer bulmaya hazırlanın!

Koridorda Enerjiniz Kesintisiz Aksın

Evin girişi koridorlarda enerji keskin ve hızlı bir şekilde akar. Bu nedenle aynalarınızı kapı girişine bakmamalılardır ki enerjiyi geri yansıtmasın. Bunun yanı sıra aynaların karşılıklı gelmemesinde dikkat etmekte fayda var. Kapının tam yanında yer alacak ince uzun bir ayna koridorunuz için doğru bir seçim olacaktır.

Ferah ve Geniş Salonlar

Zevkimiz ne olursa olsun aynaların mekanları daha geniş ve aydınlık göstermek için kullanıldığını biliyoruz. Feng Shui açısından baktığımızda ise önemli olan aynanın neyi yansıttığı. Güzel bir manzaraya sahipseniz hem manzarayı evinizin içine taşıyabilir hem de manzaranın enerjisini evinizin içine taşıyabilirsiniz. Manzaranız bulunmuyorsa aynanızı yemek masasına bakacak şekilde asmanız evinize bolluk ve bereket getirecektir.

Hassas Bir Konu: Yatak Odası Kararları

Yatak odasında ayna kullanımı Feng Shui’de biraz daha hassas bir konu. Kullanacağınız aynalar yataklara bakmamalı. Baş ucuna asılan aynaların çiftlerin huzurunu bozabileceğini düşünüyorlar. Ayna kullanımınız şart ise kullandıktan sonra kaldırabileceğiniz boyutta bir ayna kullanabilirsiniz. Bunun dışında boy aynası ihtiyacınız için ise dolabınızın kapılarının içlerine ayna yerleştirebilirsiniz.

Ayna Şekli Nasıl Olmalı?

Öncelikle aynalarımızı her zaman temiz ve lekesiz tutmalıyız. Kırık, çatlak veya sırı dökülmüş aynaları yenilemelisiniz. Aynaların çerçevelerini seçerken asacağımız mekânın yönlerini göz önüne alarak aynaların enerjisinden daha fazla yararlanabiliriz.

Kare aynalar için,  odanın güneybatı ya da kuzeydoğu duvarlarını tercih etmelisiniz. Bu duvarlarda seramik veya porselen çerçeveli aynaları kullanabilirsiniz. 

Yuvarlak ya da oval aynalarda çerçeve tercihinizi metal grubundan olan gümüş, bakır, pirinç gibi malzemelerden seçmelisiniz. Bu aynaları ise metal enerjisi ile dost, kuzey, batı veya kuzeybatı yönlerine asmanızda fayda var.

Dikdörtgen çerçeveler ağaç enerjisini temsil ederler ve ahşaptan veya siyah renkli herhangi bir materyalden yapılma olmaları iyidir. Asılmaları için en uygun duvar doğu ve güneydoğu duvarlarıdır. Aynı zamanda güney duvarları içinde uygundurlar. Dalgalı çerçeveler su elementini temsil ettikleri için metalik renkler ya da siyah renk tercih edilirken kuzey duvarını süsleyebilirler.

Feng Shui’de aynaların nasıl kullanılacağına dair fikriniz olduğuna göre dekorasyonunuzu zarafetle tamamlayacak aynayı bulabilirsiniz. Unutmayın ki Feng Shui danışmanlığı alarak evinizde para, huzur ve korunma yıldızlarınızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Aynalarınızı bu şekilde asmakta evinizde bolluğu, bereketi ve huzuru arttıracaktır.