Her mevsime ve neredeyse her güne ayrı şekillerde uyguladığımız smokey eyes makyajını yaz aylarında hafiflemiş bir şekilde de görsek etkisini yitirmiş gibi durmuyor. Yaz aylarında öne çıkan tonlar ise daha çok yumuşak kahve ve nude tonları. Peki bu tonlar nasıl uygulanmalı? Smoke eyes makyajının püf noktaları nelerdir? Dumanlı göz makyajının püf noktaları nelerdir? Smoke eyes makyajı nasıl yapılır? Bütün bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık ve derledik.

  1. Baz oluşturun

Öncelikle göz makyajınızın daha uzun süre dayanıklı olabilmesi için göz kapağınızın tümüne göz farı bazı uygulayın. Ardından mat, açık kahve renkli farı parmağınızla ya da far fırçasıyla kaşlara kadar uygulayın

2-Parlak göz pınarları;

Smokey eyes makyajı genel olarak gözlere gizemli bir bakış kazandırsa da biraz küçük görünmesine sebep olur bunu biraz da olsun engellemek için göz pınarlarınıza olabildiğince açık ve parlak tonlarda far kullanın.

  3-Odak yapın;

Smokey eyes makyaj uygulamasının ikinci aşaması vurguyu arttırmaktır. Işıltılı ve biraz daha koyu, sütlü kahve tonlarını seçerek göz kapağına uygulayın. Ardından biraz daha koyu tonlarda farı göz kapağının çukuruna sürerek fırçayla hafifçe dağıtın. Daha sonra metalik tonlarda kalem farı üst ve alt kirpik diplerine uygulayın.

4-Ufak ayrıntılara dikkat edin;

Göz kapağınıza uygulamış olduğunuz koyu far, kirpik diplerindeki ten renginin görünmesine sebep olur. Dolayısıyla baştan savma bir iş yapmak istemiyorsanız kirpik diplerini bir kalemle kapatmayı unutmayınız.

5-Son adım dudaklar;

Daha fazla hacim kazanması için son olarak sıcak tonlardaki maskarayı kirpik diplerinden uçlarına doğru uygulayın. Gülkurusu tonlarında ruj uygulayarak makyajınıza uyum sağlayacak hoş bir hava katmış olursunuz.