-Muhteşem saçlar için;

Eğer yağlı saçlara sahipseniz; ihtiyacınız olna tek şey, basit bir yemek tuzu ya da daha iyi bir seçenek olarak deniz tuzu. Kullandığınız şampuana, 2-3 yemek kaşığı tuz ekleyin ve saçlarınızı şampuanınız bitene kadar onunla yıkayın.

-Gür Kaş Ve Kirpikler için;

Bunun için yapmanız gereken tek şey, eski maskara şişenizi atmamak. Şişeyi yıkayın ve içerisine hint yağı, E vitamini yağı ve aloevera suyu ekleyin. Her gece yatmadan önce, bu karışımı temiz bir rimel fırçası ile kaş ve kirpiklerinize uygulayın.

-Göz Altı Halkaları için;

Paketin sonunda kalan kahvelerinizi bittiği gerekçesiyle atmayın. Çünkü göz çevrenize son derece iyi gelecek. Artan kahveyi hindistan cevizi yağı ile karıştırın ve karışımı 15 dakika boyunca gözlerinizin altına uygulayın. Bu maskeyi haftada 3-4 kez kullanın.

-Fit Bir Vücut için;

Bunun için evde bir anti selülit sargısı yapabilirsiniz. 2 çorba kaşığı zencefil, 5 çorba kaşığı kozmetik kil ve 10 çorba kaşığı suyu karıştırın. Karışımı sorunlu bölgelere (karın, kalça, vs) uygulayın ve üzerini streçle sarın.

-Pürüzsüz Bacaklar için;

Ağda, en iyi epilasyon yöntemlerinden biri olarak düşünülür. Daha az acı vericidir ve cildi tahriş etmez. Evinizde ağda hazırlamak için çeyrek bardak limon suyu, 2 bardak şeker ve çeyrek bardak normal suyu karıştırın ve işlem uygulamak istediğiniz bölgeye uygulayın.

-Güçlü Tırnaklar için;

Hindistan cevizi yağı ve balın, bir kaç damla lavanta yağı ile karıştırılması sonucu elde edilen karışım, tırnakları güçlendirmek için mükemmeldir. Karışımı tırnaklarınıza daha rahat uygulamak için temiz bir cila fırçası kullanabilirsiniz.