Kanal D ekranlarında yayınlanan oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken Camdaki Kız gerçek hayat hikayesi olduğu gibi Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitabından uyarlamadır.

Kadroda Burcu Biricik, Devrim Yakut, Feri Baycu Güler, Feyyaz Şerifoğlu, Hamza Yazıcı, Hande Ataizi, Merve Polat, Nihal Menzil, Nur Sürer, Selma Ergeç, Şerif Erol, Tamer Levent ve Tuğrul Tülek yer alıyor. Senaryosunu Seda Altaylı Turgutlu’nun kaleme aldığı dizinin yönetmen koltuğunda Nadim Güç oturuyor.

Camdaki Kız Gerçek Hikaye Mi? Sorusunun cevabı ise;

Bir psikiyatrist olan Gülseren Budayıcıoğlu kendi hayatındaki deneyimleri, hikayeleri paylaştığı kitaplardan biri olan Camdaki Kız hikayesiyle sizleri derin düşüncelere ve farklı yerlere götürecek.

Geçmişte yaşanılan bir olayın, gelecekte bizi nasıl etkilediğini anlatan usta yazar, bilgilerini ve deneyimlerini bizimle ayrıntılı bir şekilde paylaşıyor. Sizde bu tür hikayeleri merak ediyorsanız Camdaki Kız romanını baş ucu kitabı yapabilirsiniz.

Camdaki Kız Hikayesi nedir?

25 yaşında ve mimar olan Nalan’ın yaşamı ilginçtir. Çünkü naif ve çevresindeki herkesten farklı olan Nalan, kendi iç dünyasında yaşar. Kalabalık ortamlara girmeyi sevmeyen Nalan adeta bir kutunun içinde gibi hayatına devam eder. Tek çocuk olan Nalan maddi olarak her şeye sahip olsa da onun içinde büyük bir yalnızlık vardır. Aile ilişkileri bir hayli bozuk olan, annesinin bütün kötü davranışlarını ve soğuk tavırlarını da her daim alttan alarak içine atar.

Sedat ise, Türkiye’nin önde gelen iş insanlarından biri Rafet Koroğlu’nun oğludur. Sedat çocukluğundan beri babasının gözüne girmek ve kendini ona kanıtlayabilmek için savaş vermektedir. Ancak bunu hayatı boyunca bir türlü beceremez ve babasının devamlı olarak aşağılamalarına maruz kalır. Sedat dışarıdan oldukça güçlü gözükse de aslında iç dünyasında eksik ve yalnız kalmıştır.

Nalan’ın Hikayesi

Hikayenin devamında ortaya çıkan bir gerçek vardır.Nalan anne ve babası tarafından değil anneannesi ve dedesi tarafından büyütülmüştür. Annesi küçükken ağabeyi tarafından tecavüze uğramış ve Nalan’a hamile kalmıştır. Annesi onun doğumu sırasında hayatını kaybetmiştir. Anneannesinin Nalan’a olan davranış ve tavırları da burada ortaya çıkmaktadır.

Nalan Ve Sedat’ın Evliliği

Sedat lüks düşkünü, pahalı kıyafetler ve arabalar peşinde olan kumarbaz birisidir. Nalan’a hiç ilgi göstermez ve Nalan evliliğinde de aradığı sevgiyi bulamaz. Kayınpederi ve kaynanası onunla yakından ilgilense de evliliği hiç iyi gitmez. Bir süre sonra hamile kalır ama bebeğini doğmadan kaybeder. Bu olay kendisini daha da yıkar ve iyice içine kapanır. Uzun süre bunalımda kaldıktan sonra kayınbiraderi toparlanmasına yardımcı olur ve iç mimarlığa geri dönmesini sağlar. Yanına da hem koruma hem de şoför olarak Hayri’yi verir. Sedat’ın ilgisiz ve alakasız tavırları karşısında Hayri’yle yasak aşkı yaşamaya başlayan Nalan gerçek sevgiyi Hayri’de bulduğunu düşünür.

Hikaye’ye göre Nalan’ın doktora geldiği sırada Nalan ve Hayri yedi yıldır birliktedir. Ama Hayri artık bir Karadeniz kızına âşık olmuştur. Hem karısını hem de Nalan’ı aldatmakta ve artık onunla birlikte olmak istemektedir. Aslında halen karısından ayrılmak istemez ama artık Nalan’la birlikte olmak istemediğini söyler. Nalan ise bu ayrılığı kaldıracak durumda değildir ve onu terk etmesin diye Hayri’nin ayaklarına kapanır. Hayri kendisini toparlaması için onu doktora getirir ve Camdaki Kız da Nalan’ın doktora gelmesi ile birlikte başlar.