Buz maskesi, hem etkileri hem de uygulama kolaylığı bakımından etkili cilt maskeleri sıralamasında kesinlikle birinciliği hak ediyor. Suyun canlılık kazandırma özelliğine sahip olan buz maskesinin sonuçları çok kısa sürede gözlemleniyor. Öyle ki; yorgun olduğunuz günlerde cildinize canlı bir görüntü kazandırmak için hemen buz maskesi yapabilirsiniz. Her cilt tipinin güvenle uygulayabileceği buz maskesinin maliyeti ise yok denecek kadar az!

Buz Maskesi ve Buz Küplerinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Ciltteki güneş lekelerini giderir.

Sivilce ve akneleri azaltır. Cilde pürüzsüz bir görüntü kazandırır.

Gözaltı morluklarının gidermesine yardımcı olur.

Ciltteki kırmızı lekeleri ve sivilce izlerini azaltır.

Kan dolaşımını hızlandırır.

Cilde sıkı ve gergin bir görünüm kazandırır. Cildin sarkmasını önler.

Buzun içerisindeki mineraller cildin daha canlı ve diri görünmesini sağlar. Cildi gençleştirir.

Günde iki kez buz kalıpları ile cilde masaj yapmak cilde tazelik ve canlılık kazandırır.

Buz, doğal tonik olarak kullanılabilir. Büyük gözenekler, siyah nokta veya sivilce gibi cilt problemlerinin çözümünde etkilidir. Bunun için makyaj yapmadan önce buz küpleri ile cilde masaj yapmak yeterlidir.

Gözaltı şişliklerini giderir. Eğer yorgunluğunuz gözlerinizden belli oluyorsa, buz kalıbının içine yeşil çay koyun ve dondurun. Hazırladığınız yeşil çaylı buz kalıplarını göz altlarınızda nazikçe gezdirin.

Dip Not:

Buzluktan çıkarılıp direkt kullanılan buz, göz çevresindeki damarların çatlamasına sebep olabilir. Bu nedenle buzu dolaptan çıkardıktan sonra bir süre bekletip ilk soğuğu geçtikten sonra yüzünüze uygulamanızı tavsiye ederiz.

Nemlendirici kullandıktan sonra buz masajı yapmak, cildin hızlı bir şekilde canlanmasını sağlar.