Genelde mevsim geçişlerinde meydana gelen burun yağlanması aslında mevsim farketmeksizin meydana gelen bir cilt sorunudur.

Burun yağlanmasının bir çok sebebi olabilir beslenme şekliniz, kullandığınız ilaçlar, cilt bakımı için kullandığınız ürünler vb. Oluşan bu yağlanmayı evde bazı kürler hazırlayarak azaltabilir hatta yok edebilirsiniz. İşte sizin için bulduğumuz evde hazırlayabileceğiniz bazı kürler;

BURUN YAĞLANMASINA YUMURTA AKI

İçerisinde oldukça fazla bulunan 4 vitamini sayesinde cilt lekelerinden kurtulmanıza aynı zamanda cildin yağ dengesinin eşitlenmesini sağlayan yumurta akı ile kolay bir maske hazırlayabilirsiniz. Çatal ile yumurta akını hızlıca köpük köpük olana kadar çırpın. Daha sonra burnunuza sürüp kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada 2 defa uygulamak yeterli olacaktır.

BURUN YAĞLANMASI İÇİN SALATALIK MASKESİ

Salatalık gözenek sıkılaştırma etkisi sayesinde burun yağlanmasını kısa sürede ortadan kaldıracaktır. Salatalığı rendeleyip süzgeçten geçirin. Salatalığın çıkan suyu ile limon suyunu karıştırıp burnunuza sürün. Ardından suyla yıkayın. Bu işlemi her gün uygulayabilirsini.