YENGEÇ

Yengeç burcu evine en meraklı burçtur. Kararlı, yaratıcı ve meraklıdır. Evde en fazla önem verdiği şey güvenliktir. İnci beyazı, kemik rengi ve krem tonlarını ev dekorasyonunda kullanmaya bayılırlar. Evleri ve aileleri konusunda çok koruyucu ve de yaratıcıdırlar. Bu nedenle genelde dekorasyon konusunda birden fazla ayrıntıyı bir araya getirme konusunda çok başarılıdırlar.

KOÇ

Dekorasyon koç burcu için çok fazla önem taşımaz onlar rahatlık konusuna daha fazla önem verirler. Cesur ve çarpıcı iç dünyalarını dekorasyona entegre ederler odak noktasını sadece bir eşya üzerinde tutmayı hedeflerler.Yalnız kalmayı sevmediklerinden ev içinde açık kapılar, mutfağın içinde bulunduğu salonlar onlar için çok uygundur. Evleri tek katlı ve bahçeliyse, bahçe meşaleleri ve gaz yağı lambaları çoğunlukla tercihleridir.

YAY

Neşeli, hareketli ve enerjik olan yay burçları için evde renk çok önemlidir. Özgürlük kelimesi yay burçları için çok önemlidir sürekli seyahat ve yeni şeyler öğrenmek amacında olan yay burçları seyahat ettiği yerlerden ve kolay bulunmayan nadiren denk geldiğimiz aksesuar ve mobilya tasarımlarıyla evlerini dekore etmeyi tercih ederler.

AKREP

 Yeraltı dünyasının lordu Plüton tarafından temsil edildikleri için, gizemi ve gizlenmeyi, karanlığı ve loş ortamları severler. O yüzden evlerinde gizlenmiş odalar, mağarayı andıran bölümler olmasına özen gösterirler. Bir kiler veya depo onlar için vazgeçilmezdir. Eğer evleri büyük ve tek katlı bir yapı ise, evin garaj bölümünü kendi dünyalarını yansıtan, isteklerini gerçekleştirmek için bir alan olarak kullanabilirler. 

İKİZLER

İkizler burcu insanı çeşitlilik ve farklılık seven bir burçtur.Hava grubu burcu olduğundan havadar ve aydınlık bir yaşam ortamı tercih ederler.Geçmişe saplanıp kalmayan yapılarıyla, güne ve modaya çabuk ayak uydururlar ve geleceğe yönelik hareket ederler. Hareketli yapıları nedeniyle şehir içinde olmayı severler. Evleri de bu varyasyona yakın olmalıdır.

TERAZİ

Teraziler, zıt renklerden kaçınırlar. Pastel tonlar, açık yeşil, çimen yeşili, açık mavi, mor, lila ve uçuk pembe dekorasyonda kullandıkları renklerin başında gelir. Yumuşak tonlar ve geçişler göz zevklerine hitap etmelidir.

BOĞA

Rahat ortamları severler, evlerinde şömine olması önemlidir. Country stili genellikle Boğa burcunu anlatır. Bahçeli, önünde toprağı olan ve yüksek olmayan yapıları veya evleri severler. Bir avuç toprağım olsun bana yeter, diyen bu burcun insanları havada olmayı, havadar konuları dikkate almaz. 

BALIK

Bir su grubu olarak akıcılık bu burcun stilidir. Deniz kenarında, ya da göl yakınlarında evlerinin bulunması hoşlarına gider. Tatlı bir sahil evi tüm Balıklar’ın hayalidir. Şehir içinde yaşasa bile, evlerinin arka bahçelerinde muhakkak bir havuz olmasını tercih ederler. Ya da hiç bunu yapacak gücü yoksa bile iyi ve geniş bir banyo onları mutlu edecektir.

KOVA

Bir duvarı kendi kişisel alanları olarak kullanabilecekleri gibi, diğer duvarları onları heyecanlandıracak daha başka bir yüzey gibi kullanabilirler. Evlerinde muhakkak boş alanlar olmalıdır ki, onlar ve aileleri ya da ziyaretçileri rahat hareket edebilsinler. Dekorasyonda eklektik, bireysel ve özgün bir tarzları vardır. İki veya daha fazla parçadan oluşan L oturma grupları onlara çok uygundur. Eşyalarının yerlerini değiştirmek isteyeceklerinden hareketli koltuk ve sehpalar kullanabilirler. Kova burcu leke tutmayan süet kumaşlara bayılır.

BAŞAK

Başak burcu insanının en dikkat ettiği şeylerden bir tanesi detaylar ve işçiliktir. Sanatta ve aksesuarlarda minimalist yaklaşımlar onları mutlu kılar. Her eşyanın bir amacı olmalıdır. Aksesuarlarda seramik eşyalar, vazolar, stil sehpalar, porselenler, el işi doğramacılık, çanak, çömlek ve saksı gibi ayrıntılara önem verirler. Aydınlatma ise, en ufak detayı gösterecek kadar net ve parlak olmalıdır.

ASLAN

Gösterişli binalar, görkemli mekanlar Aslan burçlarını hemen çeker. Onların evi adeta kalesidir. Bu kalede hem dinlenip sosyallikleri için güç toplarlar hem de ruhlarının barındırdığı gösterişi ortaya koyarlar. Güneşi seven, bu güneş çocuklarının evi; büyük pencereli, yüksek tavanlı ve birden fazla balkon seçeneğine sahip olmalıdır.