Doğal ürünler ile diş beyazlatma yöntemlerini denemek istemez misiniz? İşte sizlere kimyasal kullanmadan dişlerinizi doğal olarak beyazlatabilmeniz için birkaç öneri!

  • Dişlerini Düzenli Olarak Fırçalamalısın!

Dişlerinizi parlak tutmak için her gün yapabileceğiniz en önemli şey dişlerinizi fırçalamaktır. Düzenli olarak dişlerinizi fırçalamıyorsanız, hemen başladığınızdan emin olun! Dişlerinizi her gün fırçalıyorsanız ve dişleriniz hala sarı görünüyorsa yemek yedikten veya içecek içtikten sonra daha sık fırçalamayı deneyin. Ancak asitli yiyecekler veya içecekler tükettikten hemen sonra fırçalamamaya özen gösterin çünkü bu dişlerinizde erozyona neden olabilir.

  • Yağ Çekme İşlemini Deneyebilirsin!

Yağ çekme, Kızılderililer tarafından kullanılan geleneksel bir diş beyazlatma uygulaması. Bu teknik aynı zamanda genel ağız sağlığınızı ve hijyeninizi sağlamak içinde yararlı olabilir.

Yağ çekme işlemi için yağ ile gargara yapmanız gerekiyor. Yağ çekme işlemi için herhangi bir yağ kullanılabilirsiniz ancak çoğunlukla ayçiçek yağı ve susam yağı kullanılır. Hindistan cevizi yağı da lezzetli olduğu için popüler bir seçenektir. Yağın boğazınızın arkasına değmemesine özen gösterin ve yağ ağzınızdan toksin ve bakterileri içerdiği için yutmayın.

Yağ çekmek birçok bakteri türünü ağızdan uzaklaştırmaya yardımcı olduğu için faydalıdır. Bu bakteriler plak oluşumuna ve dişlerinizin sararmasına sebep olur. Bu nedenle diş beyazlatma arayışınızda yağ çekme işlemi sizin için çok faydalı olabilir.

  • Limon, Portakal ya da Muz Kabuğu Kullanabilirsin!

Limon, portakal ve muz kabukları ile dişlerinizi 1-2 dakika ovarak daha beyaz bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı zamanda muz kabuklarını ezerek macun haline getirebilir bu şekilde de uygulayabilirsiniz. İki uygulamadan sonra da ağzınızı yıkayıp dişlerinizi fırçalayın.

Bu meyvelerin kabukları diş beyazlatmaya yardımcı olan sitrik asit içerir. Hassasiyet sorunları yaşıyorsanız, muhtemelen diş mineniniz zayıftır veya aşınmıştır. Bu durumda iki uygulamayı da hekiminize danışmadan denememenizi öneririz.

  • Aktifleştirilmiş Kömür Kullanabilirsin!

Dişlerinizden lekeleri çıkarmak için aktif kömür kullanabilirsiniz. Kömürün yüksek düzeyde emici olmasından dolayı dişlerimizdeki pigmentleri ve lekeleri çıkarabileceğine inanılıyor. Aynı zamanda ağzınızdaki bakteri ve toksinlerden de kurtulduğu söyleniyor.

Aktif kömür içeren ve dişleri beyazlattığı iddia edilen diş macunları bulunuyor, belki bunları denemek istersiniz ya da aktif kömür kapsülü kullanabilirsiniz. Kapsülün içindeki aktif kömürü diş fırçanıza koyun. 2 dakika boyunca küçük daireler çizerek dişlerinizi nazikçe fırçalayın. Aşındırıcı olabileceği için diş etlerinizin etrafındaki alanlarda özellikle dikkatli olun ve çok bastırmamaya özen gösterin. İşlemden sonra ağzınızı yıkayın.